Izolujeme od podlahy po střechu

Trochu podrobněji

Tepelná izolace je nejčastější téma při řešení izolací. Správná izolace šetří náklady na vytápění a velkou měrou vytváří komfort a pohodu domova. Mezi kritéria správné izolace patří:

Důraz na vzduchotěsnost (vzduchotěsná obálka budovy) je nezbytná hlavně u moderních novostaveb – tzv. nízkoenergetických a pasivních domů. Znamená to, že jsou izolace a s tím související fólie tak dobře udělané (izolací dokonale vyplněné detaily), že pokud v domě uděláte podtlak, tak vám uniká nimum vzduchu (a s tím související teplo a peníze).U takovýchto domů se většinou používá tzv. řízené větrání. Měření této vlastnosti se provádí tzv. Blower Door testem.

Správné hospodaření s vlhkostí – pro správnou funkci tepelné izolace, komfort obývání a technickou bezpečnost stavby je vhodné tvořit skladby stěn a střech tak, že materiály s největším difúzním odporem (brání průchodu vlhkosti konstrukcí) by se měly vkládat co nejblíže interiéru. Vhodné je také používat difúzně otevřené stavební izolace (může jimi procházet vlhkost). Všechny tepelné izolace z našeho sortimentu tuto vlastnost splňují.

Vyšší objemová hmotnost – kromě lepších akustických vlastností přináší vyšší hustota izolace v konstrukci také lepší tepelnou akumulaci. Izolace je také mnohem méně průvzdušnější – izolace nebude tak rychle zbavená tepla působením klimatických vlivů.

Nižší hloubková průvzdušnost – kromě jiného vám při prudkém větru nebudou například pískat zásuvky.

Náš tip:

Kromě měření vzduchotěsnosti budov (Blower Door test) provádíme také měření termokamerou a další testování, např. kontrolu kvality neprodyšných vrstev.

Jsme specialisté na izolace. Poradíme Vám.
Pošlete nám e-mail nebo volejte zdarma 800 888 959.

CIUR ESHOP – nakupujte přímo u výrobce