Izolujeme od podlahy po střechu

Izolace stěn, fasád a příček

Obvodové stěny s fasádou mají podle druhu stavebního materiálu různé možnosti izolace – zevnitř, uvnitř a zvenku stěny. Jako vnitřní izolace stěn se používá prodyšný systém, který dokáže velmi dobře pracovat se vzdušnou vlhkostí (např. systém dřevovláknitých desek UdiIN Reco). Duté vnitřní příčky a obvodové stěny dřevostaveb se izolují s foukanou izolací (celulózovou, minerální, skelnou, polystyrenovou).

Odvětrávané zateplené fasády se vzduchovou mezerou patří mezi funkční řešení vnější izolace. Rošt je namontovaný na stávající zdivo, do něhož je umístěna izolace (např. desková nebo nástřik celulózové izolace), pak následuje odvětrávaná mezera a finální obklad. Obklad bývá z různých materiálů. Jedním z možností je lamelový vodorovný či svislý fasádní obklad vyráběný vytlačováním z neměkčeného PVC ve světlých odstínech pod názvem Vinyl Siding.

Zvuková izolace stěn

Pokud se zaměříme na zvukovou izolaci stěn, pak i zde najdou uplatnění patentovaný akustický systém s deskami Wolf PhoneStar. Jeho využití je mnohostranné: je určený pro vnitřní izolaci podlah, stěn a stropů a ve srovnání s jinými systémy se vyznačuje neuvěřitelným poměrem tloušťky desky a zvukově izolačního výkonu.

Řešení spočívá v unikátním patentu využívajícím těžkou hmotu v podobě sypkého křemičitého písku, který vyplňuje vnitřní prostor dvou nebo třívlnného komorového kartonu. Zvuková vlna pak prochází až sedmi vrstvami kartonu a šesti vrstvami písku. Zrnka se rozkmitají a změní tak zvukovou vlnu na pohybovou energii. K průniku na druhou stranu desky pak už zvuk nemá energii.

Desky mají minimální tloušťku desek Wolf: 10, 12,5 resp. 15 mm podle typu desky. Jsou tedy obzvlášť výhodné tam, kde je potřeba šetřit místem. Touto deskou například efektivně odhlučníte podlahu a přitom nevznikne schod a při montáži na stěnu vám konstrukce nabude o pouhých 40 mm. To je pro panelové domy, kde jsou problémy s odhlučněním podlahy (problém schodu) nebo stropu (velmi nízké) v současné době nejoptimálnější řešení na trhu.

Jsme specialisté na izolace. Poradíme Vám.
Pošlete nám e-mail nebo volejte zdarma 800 888 959.

CIUR ESHOP – nakupujte přímo u výrobce