Izolujeme od podlahy po střechu

Fázový posun: posuďte sami

Vadí vám prohřátí budovy v létě? Je třeba vědět, co to je tzv. fázový posun. Je to čas, za který se změna teploty na vnějším povrchu konstrukce projeví na straně interiéru. Jedná se o vlastnost konstrukce ovlivňující působení extrémních teplot vyvolaných slunečním zářením, které nám povrch obvodového pláště objektu – budovy – ohřívá. Zvýšená teplota materiálu se pak pomalu šíří směrem k interiéru. Větší hodnota fázového posunu znamená, že interiér v domě je lépe chráněn proti přehřívání vlivem slunečního záření.

Měřením jsme porovnali fázový posun u řady izolačních materiálů. Podívejme se na fázový posun některých z nich u šikmé střechy (45°) při shodné tloušťce izolace 25 cm.

Fázový posun (čas)
Foukaná izolace Climatizer Plus® 6,7 h
Polystyren 2,1 h
Skelná vata 1,4 h
PUR pěna - měkká 0,3 h

Tabulka i s dalšími izolačními materiály

Náš tip:

Již při projektování novostavby vám připravíme správný návrh konstrukce střechy s odvětrávanou mezerou. Porovnáme vám hodnoty fázového posunu a akumulačních schopností jednotlivých izolačních materiálů. Naplánujte si nový dům nebo renovaci tak, abyste měli v létě doma hezky chládek.

Jsme odborníci nejenom na izolace. Naše divize technického zabezpečení budov (TZB) zajišťuje také kompletní dodávky klimatizací. I v tomto oboru máme více než 20 let zkušeností a zastupujeme jako výhradní dovozci přední světové značky v oboru.

Jsme specialisté na izolace. Poradíme Vám.
Pošlete nám e-mail nebo volejte zdarma 800 888 959.

CIUR ESHOP – nakupujte přímo u výrobce